שכחת את הפרטים שלך?

יצירת חשבון חדש

דיאטת שלושת השעות

היום נדבר על העקרונות החשובים ביותר של שיטת דרך חיים ועל היסוד שילווה אותנו לכל אורך הדרך. נראה כי תזמון הארוחות, חשוב יותר מאשר מה שאנו אוכלים באותן ארוחות ונבין מדוע דיאטה רגילה, שמחסירה אבות מזון חשובים מהגוף, לא רק שסופה נועד לכישלון, אלא רק מזיקה לנו בטווח הארוך וגורמת להשמנת יתר. האזנה נעימה ומועילה.

בדומה לרוב בעלי המשקל העודף, גם אני ניסיתי להילחם בשומן. ניסיתי וכשלתי. הצלחתי קצת להוריד במשקל ואז שוב מעדתי. אני מכירה טוב מאוד את המקום הזה. המקום האפל שבו אתם קמים באמצע הלילה סתם כדי לנשנש משהו, את הפתיחה החוזרת ונשנית של המקרר כדי לבדוק אולי הפעם נמצא בו משהו שישתיק את הרעב שלנו. לצערי המלחמה בתופעות האלו, לא הצליחה לי ובסופו של דבר השומן הוא זה שניצח ורק הלך וגבר, הלך וטפח.

באיזשהו שלב הבנתי שני דברים חשובים. קודם כל שדיאטות מועילות אך ורק לטווח הקצר. זה מה שנקרא דיאטה אופנתית. בשלב הראשון היא נשמעת כמו פתרון קסם, אבל כמו כל אופנה הן גם חולפות, בדיוק כפי שבאו. הן מייצרות סבל עצום במהלך העבודה העצמית והבלתי אפשרית למנוע מעצמנו אוכל שאנו כה רוצים ותאבים לו וכך ברגע שאנו מסיימים את הדיאטה, אנו חוזרים להרגלים הישנים שלנו במהירות. אנו חשים כי סוף סוף הוקל לנו ואנחנו ממשיכים בזלילה המסוכנת. יתירה מזאת, אנחנו נראה בהמשך כי הדיאטות גם פוגעות בנו בצורה פיזיולוגית וגורמות לגוף שלנו פחות לשרוף שומנים ופוגעות באופן ישיר במערכת חילוף החומרים בגוף.
דבר שני שהבנתי הוא, שאם דיאטות אינן יעילות, חייב להיות להן תחליף. לא יכול שהשומן הוא גזירת גורל. אמנם יש כאלו שיתלו את השומן בחילוף חומרים נמוך בגוף ובגנטיקה בעייתית ויחשבו שאי אפשר לנצח אותו, אולם אני אומרת לכם בפה מלא שזה לא מדויק בכלל. בתור אחת עם גנטיקה משפחתית בעייתית במיוחד, אני יכולה לציין כי ניצחתי אותה. ובגדול. מה שדרוש הוא להיכנס למסדר ארוחות מוקפד ומסודר, להבין איך הגוף שלנו פועל וכך עם משמעת עצמית, נחולל פלאים בגוף שלנו, נרזה, נהיה בריאים יותר והכי חשוב… נהיה שבעים. כן, התהליך הזה לא דורש מכם לאכול פחות, לפעמים הוא אפילו דורש לאכול יותר…. כל מה שחשוב הוא להפעיל את מערכת חילוף החומרים שלנו בצורה מירבית ולגרום לגוף לשרוף קלוריות גם כשאנו סתם יושבים על הספה. זה נשמע לכם כמו חלום? אכן, זה חלום, אולם יש כבר אלפים שהגשימו אותו ועוד לא מעט בדרך לעשות זאת. בואו, הצטרפו למסע ותהיו גם אתם חלק ממעגל ההצלחה.
הדבר הבסיסי שחושב להבין הוא שירידה במשקל לא קשורה אך ורק לצריכת אוכל נמוכה יותר. כאמור, ההפך הוא הנכון. בואו נצלול רגע לאחד מהתהליכים המופלאים שעובר הגוף שלנו כשאנו מונעים ממנו את מה שהוא דורש מאיתנו. כאשר הגוף מרגיש שאנו מרעיבים אותו, הוא מפעיל בצורה אוטומטית מנגנון הגנה מפני רעב. כך שהדבר הראשון שהוא מגן מפניו הוא, הרקמה העשירה ביותר בקלוריות, הלא היא רקמת השומן. מנגד הגוף כן שורף חלק מהמסה שלו.. אבל לא את השומן אלא את השרירים שלנו. הבעיה בזה היא לא רק בכך שמסת השריר שלנו יורדת, וכך התהליך הדיאטטי פוגע בחיטוב ועיצוב הגוף, אלא בעיקר בגלל שבדיעבד מה שהכי נפגע הוא הויסות של חילוף החומרים בגוף. לשריר יש תפקיד מכריע בהאצת חילוף החומרים, שגורמת לנו לרזות. אם נמנע מהגוף שלנו פחמימות במשך תקופה ארוכה, מסת השריר שלנו עשויה להוריד עד 25 אחוז מהנפח שלה. כל גרם וגרם של שריר שנשרף מאיתנו, מזיק לחילוף החומרים וזה עולה לנו במאות גרמים נוספים שנגלה אותם בפעם הבאה שנבוא לבדוק את עצמנו על המשקל ולא נבין מאיפה צצו להם אותן קלוריות.
אולם ככל שנזין את הגוף בצורה מדודה, בדיוק בדברים להם הוא זקוק, אנחנו רק נגדיל את מסת השריר וכך נגדיל את חילוף החומרים ואת שריפת הקלוריות.
וכאן אנחנו מגיעים לנקודה החשובה ביותר. תהליך חילוף החומרים, לא קשור רק למה שאנחנו מכניסים לגוף, אלא בעיקר מתי אנחנו מכניסים אותו לגוף. על פי מחקרים רבים שנעשו בנושא, התזמון המושלם לסעוד את ליבנו, הוא ארוחה בכל שלוש שעות במהלך היום, כשבכל ארוחה אנו בונים לעצמנו תפריט מסודר וברור ובו אנו יודעים בדיוק אילו ערכים תזונתיים הגוף שלנו זקוק. אם זה שומן, חלבון, פחמימה או ירקות. כל ארוחה לפי מה שנגדיר לעצמנו מראש. כך גם נרגיש שבעים, בריאים ומלאי אנרגיה וגם הגוף יחזיר לנו על כך שאנו דואגים לו ויעבוד עבורנו שעות נוספות. בלי שנתאמץ ובלי שנרגיש, פעילות חילוף החומרים שלנו תגבר משמעותית ומאות קלוריות יתנדפו מאיתנו, יום יום, שעה, שעה. זהו תהליך שדורש עבודה וזמן ובעיקר, סבלנות. אבל מי שמתמיד בו, רואה תוצאות מופלאות במאה אחוז מהמקרים. זה בדוק, מנוסה ופשוט מדהים. הקפדה על ארוחה כל שלוש שעות, גם מקטינה משמעותית את ההורמון בשם קורטיזול, שאחראי למתחים ולחצים בגוף ומשפיע ישירות על שומן הבטן. חוקרים שניסו לאמץ למשך שבועיים לאמץ את שיטת הארוחות בכל שלוש שעות, נדהמו מהאפקטיביות שלה ולירידה המשמעותית בתפקוד הקורטיזול. תארו לעצמכם - אם שבועיים בלבד הביאו לשיפור כה ניכר, מה יקרה כשתאמצו את השיטה הזאת לכל החיים?
מה שחשוב להבין הוא את הכוח שיש בהתמדה. אני זוכרת מקרה מסוים שבו ישבתי במסעדה והמתנתי עם סטופר כדי לבדוק מתי עוברות שלוש השעות ורק אז התחלתי את הארוחה. זה נשמע אולי מוגזם, אבל כאשר מבינים את העוצמה שיש במספר הזה - שלוש. ויודעים שהוא ורק הוא, יביא לנו את הבשורה ויגאל אותנו מהשומן הבלתי רצוי, נבין שחשוב מאוד להיות מרובעים ויקים בנושא… כיום, נשים רבות שחוזרות לתוכנית שלי ומצטרפות שוב לאחת מהסדנאות שאני מעבירה, זה בראש ובראשונה למען השליטה והסדר שהשיטה הזאת מקנה. כי זה הוא הסוד הגדול שמסתתר בו, האיפוק והשליטה שאנו מחילים על הגוף שלנו. זה עמוק הרבה יותר מכל דיאטה שהכרתם. זה אינו אתגר או משוכה חד פעמיים, אלא תהליך ארוך טווח שבו אנו מרגילים את הגוף שלנו להתנהל אחרת ולפעול אחרת. זה פשוט.. דרך חיים.
סדר הארוחות הוא כדלהלן. רצוי שעה לאחר היקיצה להתחיל כבר עם ארוחת הבוקר. הגוף זקוק לתזונה בשעת הקימה וארוחה דשנה ומזינה, תעזור לנו לאזן את החומרים בגוף ולהתחיל את היום בתחושת שובע ובריאות. בהמשף אף אציין מה רצוי לאכול בכל ארוחה וארוחה. כעבור שלוש שעות, נאכל נשנוש קטן, מעין ארוחת ביניים כזאת ולאחר שלוש נוספות נאכל את ארוחת הצהריים שלנו. סיימנו עם ארוחת הצהריים, נמתין שוב… ניחשתם נכון - שלוש שעות, לארוחת הביניים הבאה ואז בשעות הערב את ארוחת הערב האחרונה.
זה נשמע לכם קשה מדי? מאתגר מדי? לא אפשרי? יש לי כמה דברים להגיד לכם. ראשית, הניסיון מראה שזה בהחלט אפשרי, כאשר עוד ועוד מצטרפים לתוכנית הזאת ועם הזמן רק הולכים ומקפידים יותר ויותר. שנית, אל תבואו מלכתחילה בגישה של - כן, כן. לא, לא. כלומר, אם התוכנית תעבוד, מעולה ומקסימום - ניסינו. הגישה הזאת חזקה עליה שלא תחזיק מעמד וחבל על הזמן והמאמץ שלכם. זו כאמור, לא עוד דיאטת מלפפונים או דיאטת שינה אופנתיים. זאת שיטה שצריך לגשת אליה בכל הכוח ובכל הרצינות.
תחשבו לשם כך על האתגרים בחיים שכן עמדתם בהם. על איזו מטרה מסויימת בחייכם שהתעקשתם להגשים אותה והצלחתם בסוף. על חיסכון כספי שצברתם, על מבחן גדול שצלחתם או על כל משימה אחרת שעמדתם בה בגבורה. כך תחדירו לתודעה שלכם שיש בכם את הכוח להצליח בכל דבר. הכוח נמצא אך ורק אצלכם והוא תלוי בהחלטה הבלעדית שלכם.
כמו כן, חשוב שנדע להקנות לעצמנו ערך של ניהול זמן נכון. באופן כללי, בכל הנוגע לסוגיית ניהול הזמן, מה שחשוב להבין קודם כל הוא - שפשוט לא חסר לנו זמן. חד משמעית. אם נערוך מעקב קצר סביב העיסוקים שלנו במהלך היום, נגלה המון זמנים "מתים". שעות פנאי מבוזבזות לחלוטין. כמובן שישנה הרבה חשיבות להפוגה קלה מהעול היומיומי, אך כאן זה נכנס לנושא של סדרי עדיפויות. אם נחדד לעצמנו את חשיבות הירידה במשקל ואת הזמן הדרוש לשם כך, יהיה לנו הרבה יותר קל לקחת את אותם זמנים מיותרים, ולהשקיע בהם את מירב האנרגיה לתהליך הדיאטה.
לכן חשוב שראשית כל נציב לעצמנו מטרות מדויקות. נשאל את עצמנו מהי הסיבה המדויקת שבגללה חשוב לנו לרדת במשקל. לאחר מכן נתחבר למטרה שלנו בפן הרגשי, נסביר לעצמנו את הצורך הנפשי הגדול שיש לנו בהגשמת החלום הבריא. בצורה הזאת יהיה לנו קל הרבה יותר להינעל על המטרה ונמצא לעצמנו מספיק זמן ללכת אחריה בכל הכוח עד אשר תושג.
להלן אני אתן לכם מספר עצות פשוטות ויעילות שיעזרו לכם להפוך את דיאטת שלושת השעות לחלק בלתי נפרד מסדר היום שלכם. אלפים שלוקחים חלק בתוכנית הזאת, כבר הורגלו לכך וזה לא דורש מהם כל מאמץ. זה הפך לחלק מהם. כל מה שצריך הוא רצון טוב ומוטיבציה אמיתית להצליח, כי ההצלחה נמצאת מעבר לפינה.
כיום בעידן הטכנולוגי ישנן הרבה אופציות של תזכורת לארוחות. אם זה בתזכורת בפלאפון, או ביומן אלקטרוני. אבל אני הכי ממליצה על טבלת דרך חיים אותה אני מחלקת יחד עם החוברת. יש משהו בציור ויזואלי שעומד כנגד העיניים שלנו. אנחנו מכניסים שם את התפריט המדויק לכל השבוע וכך הוא נכנס לנו עמוק לתודעה. הזמנים, התפריט, הכל.
שיטה נוספת היא לתכנן יחד עם עוד אדם נוסף שלוקח חלק בתוכנית, שתתזכרו אחד את השני. זה מסייע גם לא לפספס את זמני ארוחות ובאופן כללי מאוד מעודד ועוזר לכל התהליך להיות יעיל הרבה יותר. מכיוון שאין כמו דרבון מעוד מישהו שנמצא באותו המקום בדיוק ובאותו תהליך. לא מעט זוגות עוברים אצלי. לרוב אחד סחף את השני ומאז שניהם לא עוזבים את המסלול המיוחד, על ידי כך שהם נותנים תמיכה אחד לשניה.
אם כן לסיכומו של עניין, למדנו היום כי לפני צריכת מוצרי קסם מזינים, יש להקפיד על מספר הקסם - 3. שלוש שעות הן הזמן שאנו צריכים להמתין בין ארוחה לארוחה. על ידי התמדה נכונה ויישום השיטה, נראה פלאים, נשיל ממשקלנו בסביבות קילוגרם בכל שבוע, ובצורה מתונה ועקבית זו, נגלה את הרזון שלנו ואת הבריאות שלנו בחזרה.

למעלה
הקניה שלי
No products in cart.

אין מוצרים בסל הקניות.