שכחת את הפרטים שלך?

יצירת חשבון חדש

אלפי מעריצות וקסם אחד: מפתחת שיטת התזונה 'דרך חיים' בראיון מרתק

לחמניות הקסם של דינה מוכרות היום בבתים רבים בישראל והן חצו ערים, מגדרים ומגזרים. בראיון אישי נדיר היא מספרת איך הכל התחיל, מה ייחודי בשיטת התזונה שסוחפת אחריה אלפים וכיצד ניתן לשמור על דרך חיים בריאה לטווח הארוך


לא רבים מכירים את ההיסטוריה המעניינת של דינה, שפיתחה את שיטת דרך חיים, המועברת כיום בסדנאות ב12 ערים שונות ברחבי הארץ. דינה הייתה מורה בבית ספר שכמו רבים מאיתנו, התמודדה עם בעיות משקל עודף. "הייתי מנסה המון שיטות דיאטה. מרזה וחוזרת למשקל הראשוני, שוב מרזה וחוזר חלילה", מספרת לנו בגילוי לב. "עד שבערך לפני 17 שנה הייתי במהלך הריון וקראתי ספר שנקרא 'אנורקסיה בולמיה ומה שביניהן'. שם הבנתי שאם אני לא אאמץ לעצמי תפריט ארוחות מסודר, עם זמנים מוגדרים ביום, כנראה שאשאר לנצח עם המשקל העודף ואף אגדיל אותו. בשלב הזה חקרתי הרבה אודות סוד חילוף החומרים ואיך ניתן לשפר את תפקודו למרות אינספור תירוצים על גנטיקה בעייתית שיכלו לשמש אותי ומשמשים בעלי משקל עודף עד היום".
מה הייתה השיטה הייחודית? "התחלתי ליישם שיטת ארוחות צפופות וקצרות כל שלוש שעות עם ערכים תזונתיים בריאים שאחר בדיקה מדוקדקת גיליתי כי הם מאיצים את חילוף החומרים, שהוא בעצם האחראי העיקרי למשקל שלנו וכך הורדתי במשקל עשרות קילו, כיום עברתי כבר את מחסום ה60 קילו" מציינת עם לא מעט סיפוק. "באיזשהו שלב התחלתי ללמד את השיטה גם נשים אחרות, שגילו כי בניגוד לשיטות אחרות היא עובדת פלאים ומשמרת את הגוף בריא גם לטווח הארוך ומשפרת גם את המורל, המצב רוח והביטחון העצמי שלנו". על זה נאמר - והשאר הסטוריה. הקורסים והסדנאות של דינה הפכו ברבות הימים לשם דבר בעולם התזונה, עם אלפי משתתפים בפריסה ארצית רחבה ולא מעט מעריצות הדבקות כבר שנים בדרך הייחודית.
איפה הקאץ', מה יש בשיטה שאין אצל אחרות? "אם אני צריכה להגדיר במילה אחת - שובע. נשים מגיעות אלי מופתעות שהן אוכלות יותר מלפני הדיאטה ועדיין יורדות במשקל. זה הרבה בזכות השיטה הייחודית, וגם בגלל ליין המוצרים שפיתחתי, הכולל את הלחמניות המוכרות שנורא משביעות". בשלב זה אנו עוברים לשוחח על פיתוח מוצרי המזון הייחודים שלה. דינה מציינת כי לחמניות הקסם החלו כרעיון קטן שהפך ברבות הימים למוצר הדגל של הליין המיוחד, עם עשרות סוגים ואלפי אנשים שלא מסוגלים להעביר את היום בלי טעימה ממוצר הקסם. איזה סוד עומד מאחורי אותן לחמניות? "בלחמניה שקונים בחנות אתה לא יכול לדעת אילו חומרים שמים לך בפנים והאם מדובר בקמח מלא אמיתי. המתכון שפיתחתי הוא גם נורא טעים ומזין וגם מאוד בריא עם ערכים תזונתיים חשובים. בתחילה הלכתי עם הרעיון למאפיות שונות שלא ששו לקבל אותו ובסוף מצאתי בעזרת שותפי את הפלטפורמה למכור אותן ומיד הן הפכו להצלחה גדולה". במהלך הזמן ליין המוצרים הבריאים של דינה התפתח והפך לבופה של ממש. פוקצ'ות, טוסטים ומאפינס הם רק חלק מהמלאי הבריא והעשיר ולפי מה שנשמע מדינה היד עוד נטויה. "כל הזמן צצים רעיונות חדשים. מבחינתי כל לחמניה חדשה היא כמו לידה חדשה. יש לחמניות משלל סוגי קמחים עם מגוון תוספות וזה מדהים לראות לאן כל זה מתפתח, היום גם אנשים רזים צורכים אותן כדי לשמר אורח חיים בריא שמקל על הגוף בכל כך הרבה אספקטים".
הכל נשמע יפה ונהדר אבל איך משמרים אורח חיים כזה במשך שנים? "זו שאלה שרבים שואלים. אבל זה חלק מהרעיון, זאת לא דיאטה אלא דרך חיים. אני רואה על עצמי שבמהלך הזמן, השמירה נעשית רק יותר אדוקה" מפתיעה. "אני חושבת שהסיפור האישי שלי מהווה השראה ודחיפה עבור נשים רבות. כי כשמאמינים בדרך ורואים את המטרה לנגד העיניים הכל נורא יותר קל". לסיום לא היינו יכולים להיפרד בלי להזכיר את עניין הקורונה שמהווה משבר של ממש גם עבור שומרות המשקל. "תקופות לא שגרתיות יכולות להיות בעיה אמתית לשומרי משקל", אומרת בצער. "במיוחד עם כל הסגרים והבידודים בבית. שם רמת הפיתויים למאכלים משמינים עולה משמעותית וגם ישנה התחושה 'אוקיי תחלוף התקופה ונחזור לעצמנו', אולם בהרבה מקרים החזרה נעשית עם עוד מספר קילוגרמים לא מבוטל וכך קשה לשוב לתלם".
מה את ממליצה? "גם בנושא זה חשוב להבין שהתהליך הוא חלק מדרך החיים שלנו. כשההבנה הזו מחלחלת לעומק, הרבה יותר קל לשמור ולהתמיד בכל זמן ובכל מצב".

למעלה
הקניה שלי
No products in cart.

אין מוצרים בסל הקניות.